אנטישמיות

אנטישמיות. איזו מילה מעיקה. רק מלקרוא אותה רוצים לדפדף ולהתרחק מהמחשבה. מי רוצה לדבר על נושא כל כך קשה, הרי אין לכך תשובה. ואולי כן? מה הייחוד של עם ישראל? איך יכול להיות שעברנו כל כך הרבה דברים ואנחנו עדיין קיימים? לא יודעת לגבי העבר, אבל לגבי ישראל, במיוחד בשנים האחרונות בוודאות מעורב כאן איזה מצב מיוחד, כי אם נהיה כנים, אין שום סיכוי שאנחנו בכלל עוד קיימים ולו בכדי המצב הפנימי, הריבים והתחמונים. 

אם נשאל את השכנים שלנו ואומות העולם הם יתנו לנו הרבה סיבות ותירוצים למה אנחנו כל כך שנואים. סיבות שמשתנות לפי הנסיבות והתקופות. הקשר היחיד בין כולם הוא שהשינאה היא נצחית, בלתי רציונלית וטוטאלית, לכן בואו נשים אותם בצד, האם קיימת סיבה שורשית אחת? ובכן, בני ברוך טוענת שישנה. היא בו בעת גלויה לכל וגם סוד סתום. ביסוד עם ישראל קיים רעיון אידיאולוגי שהוא ידוע לכל-'ואהבת לרעך כמוך'. בגלל זה שונאים אותנו? מגוחך. הרי ברור שזהו רק פתגם בגני ילדים ובודאי שאין שום סיכוי לממש רעיון כזה הנמצא בניגוד מוחלט לטבע האנושי. בואו נהיה ריאלים. 

הכל נכון. חוץ מעם אחד. 

קשה לנו מאד להאמין, לפי המצב הנוכחי שלנו היהודים ובעיקר הישראלים, אבל כך נוצר עמנו. סביב אברהם אבינו התאספו אבותינו, שהיו אנשים אגואיסטיים ואינדיבידואליסטים בדיוק כמונו. הם התאספו מכל האזור ברצון ובמטרה להגיע ליחסים ולקשרים לפי הרעיון של 'ואהבת לרעך כמוך'. הם אכן הצליחו ליישם, אמנם לזמן קצר, אבל הגובה הרוחני שבו היה עמינו הוא האור לגויים, הגדולה שטמונה עמוק בתוכנו. הביטו בעולם, הביטו בחיינו – האם יש משהו שכולנו צריכים יותר מאשר איזו נוסחה, איזו שיטה לבני אדם להצליח להתחבר? להצליח להסתדר, להתגבר על האגו שיוצא מכלל שליטה והורס לכולנו את החיים בכל התחומים? אין. זה הדבר הנצרך ביותר במציאות. התשובה היחידה לכל הבעיות ולכן רבותיי קיימת האנטישמיות. 

אומות העולם לא יודעים למה הם כועסים ומאשימים אותנו בכל הרע שבעולם. בכל אדם בעולם, לא משנה איפה הוא חי, קיימת הרגשה טבעית שמשהו לא בסדר ביהודים. שיש להם איזה סוד שהם לא מגלים, שבגללם הם סובלים. רבותיי, הם צודקים! הם צודקים בתחושה הזו כי המפתח לאושר באמת נמצא בידינו, רק שגם אנחנו לא מודעים לכך בעצמנו. 

אברהם אבינו וכל שרשרת המקובלים קיבלו לידיהם את השיטה לחיבור חיובי של בני אדם. את הדרך לקשר אנשים שונים ומנוגדים בקשרים חיוביים וחמים. שיטת החיבור – שיטת הקבלה. כיום, כאשר כל מערכות חיינו מתמוטטות, האנטישמיות גוברת מעל לכל מה שהכרנו בעבר, כי אין יותר לאן לברוח. האנושות כולה נמצאת באין מוצא והם זקוקים לעזרה, לאור לגויים שרק אנחנו יכולים, בחיבור בינינו, לשחרר לכל העולם ולחיות בעצמנו סוף סוף בטוחים, מאוחדים ומאושרים. הפתרון לכל צרותינו קיים והוא בידינו.