מה הסוד של השניצל ומדוע אנו אוהבים אותו כל כך?

אחת מהמנות היותר מוכרות ופופולריות במטבח הישראלי הוא לא אחר מאשר מנת השניצל, זו שהגיעה מוינה של המאה ה18 בצורת עגל והתפשטה אל יבשת צפון אמריקה ועד אל אסיה והמזרח התיכון כיום. את המנה הזו תוכלו למצוא במגוון מסעדות במדינת ישראל שלנו, החל מבתי קפה שכונתיים המגישים את המנה הווינאית ועד למסעדות שף אשר גורמות לשניצל להפוך לדבר קסום ומיסטי, מדוכן בקרית שמונה ועד השניצל הכי טעים בתל אביב. אבל מה ההוא בעצם הסוד הגדול ששוכן בין פירורי הלחם או הפנקו אל בין הטיגון העמוק שגורם ללא מעטים מאיתנו לצרבת במשך של שעות?  האם אלו שלבי הבישול? סוג הפירורים? או אולי בכלל חום השמן שעל המחבת?

הפרדה

אל המטבח מנת השניצל מגיעה במצב גולמי של חזה עוף, קפוא או טרי. אבל לפני שהוא נכנס אל טיגון ואל בלילות שונות תהיו חייבים להעביר אותו שטיפה קצרה על מנת להכין אותו אל השמן הרותח, במידה ולא תנקו את העוף לפני כן הוא עלול לייצר שכבה שמנונית בזמן הטיגון שתתלווה אליו. לכן את השלב הראשון שתעשו בזמן הניקוי הוא שטיפה קצרה מתחת לברז, לאחר מכן סחטו בין לימון שלם עד לימון וחצי אל קערה שתהיה מספיק גדולה עבור נתחי העוף.
הכניסו את הנתחים אל מיץ הלימון שסחטתם והוסיפו מים עד שיכסו את הנתחים וכסו אותם בשקית ניילון למשך שעה עד שעתיים. 

בלילה וניקוי

אחרי ניקוי הנתחים עם מיץ לימון ומים שטפו אותם לפני הבישול, לאחר מכן בחרו את גודל השניצל שתרצו להפיק מכל נתח. אם הנתחים דקים כמו שביקשתם מהקצב או שאתם מעדיפים את נתח השניצל שלכם עבה השאירו אותו כמו שהוא. במידה ולא השתמשו בפטיש על מנת לצמצם את הנתח אל הגודל הרצוי, ולאחר שסיימתם את הניקוי הכינו את הבלילה. כל מה שתצטרכו לבלילה טובה זה בין ביצה אחת לשתיים, ותבלינים שאתם אוהבים. המלצה שלנו על חרדל ומעט צ'ילי חריף וטחון.

טיגון

אחרי צלילה של הנתחים אל תוך הבלילה העבירו אותם אל פירורי הלחם או הפאנקו שתרצו, שימו לב שגם את פירורי הלחם תוכלו לבחור תחת תיבלון מסוים או בטעמים וצורה אסייתית כמו פירורי פאנקו המוכרים יותר במנות אסייתיות שונות. הכניסו את השניצל לאחר שהרגשתם כי השמן אכן חם ולא בזמן שהוא מתחמם על מנת שיוכל להוציא את כל הטעמים שלו.