איך נהיה בריאים?

קריאת פרסומים  בתקשורת בשנה האחרונה הפכה לדעתי לפעולה מסכנת בריאות. כמעט כל פוסט וכתבה רעילים לגוף ולנשמה. בעבר התקשורת לפחות ניסתה לעודד אנשים. ניסתה לעורר אווירה חיובית לאומית. 

נראה כאילו העולם שלנו נקרע לגזרים בין שתי מגמות. מצד אחד כל כך הרבה רוע יוצא החוצה. שחיתות, חוסר אמון, שנאה ואלימות בכל מקום. מצבים שלא תיארנו שאי פעם יתממשו. מצד שני, הרבה רגעים של חסד. של טוב לב בין אנשים.  דברים שפותחים לך את הלב, מאפשרים לך לנשום ונותנים לך תקווה. 

"קריאת פרסומים  בתקשורת הפכה לפעולה מסכנת בריאות"

ככה אנחנו חיים. בתוך מאבק כוחות בעולם, במדינה וגם בתוכנו. מלחמה בין האנוכיות והאגו שלנו לבין הרצון לאהוב ולקשר אנושי כנה וחיובי. אנחנו באמת חושבים שכל האווירה ארסית הזו לא משפיעה עלינו ועל העולם? לא יתכן. אנחנו כבר יודעים מדעית שכל חלקי הקיום קשורים זה בזה ולכן בוודאות שגם המצב האנושי קשור ומשפיע על כל מה שקורה. כולל על תוכנות קטנות  שנקראות וירוסים ומחלות. אז תגידו – איך בדיוק נהיה בריאים?

ראיתי היום תמונה שפתחה לי את הנשימה.  בבית חולים בארץ זוג המאושפז באגף קורונה פספס את החתונה של נכדיהם  ולכן המחלקה לכבודם ולמענם חגגו את החתונה עימם דרך הזום וכל הצוות שר ורקד כאילו בית החולים לרגע הפך לאולם שמחות. לרגע אחד , כולם שם שכחו את חליפות החלל המחניקות, את העייפות, את הדאגות והכאבים וכולם שמחו איתם בשמחתם ואז נפל לי אסימון. 

אנחנו נזכר בסופו של דבר ונזכיר אחד לשני, שכולנו פשוט אנשים. שכולנו רק רוצים להיות בריאים ומאושרים ונבחר ביחד בחיים. אני חושבת שהגיע הזמן כבר שנודה שאנחנו לא בדיוק מבינים את העולם הזה. שנכשלנו בדרך שבה חשבנו שצריך להתנהל כדי להגיע לחיים טובים ואנחנו פשוט אומללים ואבודים. 

אחרי השנה הזו במיוחד , אחרי קורונה שלא נעלמת וכל כך הרבה משברים ואי ודאות באופק, צריך להתחיל לנסות להבין איך כן העולם הזה עובד. מה הם חוקי הטבע הנעלמים שאנחנו מפספסים. למשל – הכוח החזק ביותר הידוע לנו בעולם החומר הוא האטומים וחלקיקיו הנעלמים, אבל זה לא מדויק הכוח החזק ביותר במציאות הם המחשבות, הרצונות והכוונות של בני האדם. 

 אנחנו הרמה הגבוהה ביותר בטבע וכל הדומם צומח וחי מושפע ממה שקורה איתנו. המצב בעולם ממשבר האקלים ועד הקורונה קורה בגללנו, בגלל איך שאנחנו מתייחסים אחד לשני. ניתן לרופא רשות לרפא אבל עד שלא נטפל בקשרים והיחסים בינינו זה לא יגמר. אין לנו ברירה – הבריאות צריכה להתחיל מאיתנו, אחרת נמשיך לייצר אסונות ומחלות עד שנסכים להתאזן ולהיות טובים יותר זה לזה. חיבור אנושי חיובי הוא הפתרון היחידי לכל הסבל האנושי והתרופה האמיתית לכל החולי שבחיינו, שבינינו.